CENTRUM KURSÓW I SZKOLEŃ

Poznań 618391004, 618391005 • Szczecin 914201333

Mając na uwadze dobro i zdrowie naszej społeczności, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 , zmuszeni jesteśmy odwołać kursy zaplanowane do końca maja. Proponujemy Państwu przepisanie się na kolejny dostępny termin. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z CKiS kursy@wseit.edu.pl

Trening funkcjonalny propriocepcji i stabilizacji. Diagnostyka postawy, wzorców ruchu chodu oraz biegu.

Kolejny termin wkrótce

gość specjalny jako instruktor: dr Paweł Cyrek

dr Paweł Cyrek

fizjoterapeuta, od 5 lat skuteczny terapeuta manualny w Krakowie . Pracuje z pacjentami, prowadzi treningi funkcjonalne i szkoli fizjoterapeutów i trenerów. W ramach przewodu doktorskiego badał dolegliwości bólowe odcinka L-S kręgosłupa. Był konsultantem w przedsiębiorstwach wychodzących naprzeciw chorobom zawodowym pracowników. Swoje kompetencje poszerzał w czasie licznych kursów fizjoterapeutycznych i osteopatycznych, prowadzonych przez nauczycieli z Polski i całego świata. Twórca szkoleń dla fizjoterapeutów z zakresu terapii powięziowej i treningu funkcjonalnego. Opracował autorską koncepcję treningu funkcjonalnego propriocepcji. Założyciel inicjatywy www.goodmood.pl. Ceni czas z rodziną, szczególnie ze swoimi dwiema siostrzenicami. W wolnym czasie pływa, tańczy swinga i chodzi po górach. Miłośnik podróży do krajów nieprzesiąkniętych kulturą zachodnią.

Lista rezerwowa

Opis

Szanowni Państwo,

Mając na uwadze dobro i zdrowie naszej społeczności, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zmuszeni jesteśmy odwołać kursy zaplanowane do końca maja. Proponujemy Państwu przepisanie się na kolejny dostępny termin. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z CKiS kursy@wseit.edu.pl 

Przyczyną nawrotu dolegliwości bólowych u pacjentów jest najczęściej funkcjonowanie w przeciążających pozycjach i wzorcach ruchowych. W tym kontekście bardzo istotna dla terapii staje się właściwa nauka wzorców ruchowych – nie tylko przez samą aktywność fizyczną, ale także przez wyseparowaną pracę mięśni tonicznych i reedukację układu nerwowego. Dlatego też nasza praca będzie polegała na dobraniu nieszablonowych i skutecznych ćwiczeń, które wplecione w wykonywanie codziennych czynności, umożliwiają organizmowi utorowanie nowych wzorców ruchowych i postawy ciała. Integralną częścią kursu jest przekazanie testów i wytycznych diagnostycznych postawy ciała, wzorców ruchowych, chodu oraz biegu. Pozwalają one określić, czy główna przyczyna problemu leży w nadmiernej wiotkości, skróceniu czy też przeciążeniu danej tkanki. 

Celem kursu jest zatem nauka diagnozowania układu ruchu oraz utrzymanie efektu wieloaspektowej terapii poprzez Trening funkcjonalny i stabilizacji.

Program

  1.   Gdzie zaczyna się problem przeciążenia? Funkcje mięśni tonicznych i fazowych. Jak separować pracę jednych od drugich?
  2.   Typy budowy ciała, najczęściej występujące kompensacje. Diagnostyka funkcjonalna wzorców ruchowych i postawy ciała.
  3.   W którym momencie zaczyna się przeciążenie? Piramida przygotowania motorycznego: Motoryczność podstawowa (Movement), ukierunkowana (Performance), specjalna i technika (Skill).
  4.   Komponenta stabilności a mobilność poszczególnych stawów. Hiper i hypomobilność.
  5.   Jak odróżniać dźwięki stawowe świadczące o patologii od tych w granicach normy?

Niektóre problemy układu ruchu adresowane na kursie:

=> Bóle odcinka L-S a stabilizacja core. Zaburzenie pracy m. poprzecznego, wielodzielnych i m. przepony.

=>  Przykurcze m. biodrowo-lędźwiowego, grzebieniowego i 3 konieczne warianty stretchingu.

=> Zaburzenia wzorców oddechowych.

=> Wzorce kompensacji dla szyi i klatki piersiowej. Protrakcja głowy, barków, zmniejszenie objętości życiowej płuc. Przyczyny najczęstszych przykurczów.

=> Kompensacje postawy ciała na tle psychogennym.

=> Zespół górnego otworu klatki piersiowej – m. piersiowy mniejszy, m. pochyły przedni a obojczyk.

=> M. zębaty przedni – jak wyseparować jego pracę od mm piersiowych i m. najszerszego grzbietu?

=> Złogi kolagenu m. dwugłowego ramienia  a intensywny trening lub praca siłowa.

=> Niestabilność st. ramiennego  a zespół stożka rotatorów.

=> Łokieć tenisisty/golfisty. Fizyko- i autoterapia.

=> Zespół cieśni nadgarstka, mm. kciuka, gangliony. Precyzja i autoterapia ręki.

=> Deficyt wyprostu w biodrze  a brak pracy mm. pośladkowych w czasie chodu.

=>  Deficyt rotacji biodra. Mięsień gruszkowaty, pośladkowy średni i dwie komponenty stretchingu.

=> Mięsień czworoboczny lędźwi i m. pośladkowy wielki  a pasmo biodrowo-piszczelowe.

=> Przeskakujące biodro – „stożek rotatorów” dla stawu biodrowego.

=> Przyczyny chondromalacji i bocznego przyparcia rzepki.  Ćw-a aktywujące pracę kaletek maziowych. Przeprost, koślawienie i szpotawienie kolan. Powolna zmiana wzorców.

=> Stabilizacja kolan po zabiegach operacyjnych. Kiedy trampolina i bosu? Czy na pewno dysk sensomotoryczny?

=> Skręcenia stawów skokowych. Zasada PRICE  a czas ograniczania kompresji. Autodrenaż limfatyczny w ruchu. Krótka stopa jako nawyk postawy. Ćwiczenia proprioceptywne i równoważne.

Informacje dodatkowe

W cenie kursu zapewniamy:

  • materiały szkoleniowe w formie skryptu
  • certyfikat uczestnictwa w kursie wystawiony przez Uczelnię oraz świadectwo ukończenia kursu dokształcającego na druku MNiSW

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu jak również do Bazy Usług Rozwojowych. Jak uzyskać dofinansowanie? Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie

Dlaczego warto?

Uczestnicy szkolenia pracują w parach i po przekazaniu treści przez prowadzącego, na bieżąco wychodzą naprzeciw kolejnym problemom ruchowo-posturalnym. Instruktorzy korygują pomysły, naprowadzają na rozwiązania i dzielą się swoim doświadczeniem prowadzenia kinezyterapii oraz treningu.

Prowadzący kładą akcent na holistyczną pracę z organizmem, integrującą wiedzę z zakresu terapii mięśniowo-powięziowej, medycyny manualnej, osteopatii i treningu propriocepcji.

Kurs dla:

fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i lekarzy, posiadających podstawowe doświadczenie pracy w swoim zawodzie.

Jeśli uczestnik jest studentem, powinien znać podstawy anatomii i rozumieć opis przedstawiony w programie kursu.

Może Cię również zainteresować

Może Cię zainteresować

Stabilność, sport oraz wydajność ruchowa

Termin wydania: 2016
Autor: Joanne Elphinston
Cena: 140.00 zł

Może Cię zainteresować

Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej. Wydanie II rozszerzone

Może Cię zainteresować

Ortopodologia

Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu terapii tkanek miękkich. Główny nacisk położony jest na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na ich sprawne i skuteczne wykorzystywanie w praktyce klinicznej. 

Może Cię zainteresować

Igłoterapia - podręcznik. Suche igłowanie w terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych

Back to Top