CENTRUM KURSÓW I SZKOLEŃ

Poznań 618391004, 618391005 • Szczecin 914201333

Terapia manualna w ginekologii + program ćwiczeń

Kolejny termin wkrótce

gość specjalny jako instruktor: mgr Dominika Kębłowska-Woszczek

mgr Dominika Kębłowska-Woszczek

Dyplomowany Osteopata – studia ukończone z wyróżnieniem na jednej z najbardziej cenionych w Europie, Szkole Osteopatów w Madrycie (Escuela de Osteopatia en Madrid- Gaia) Członek zarządu Towarzystwa Osteopatów Polskich - najstarszej organizacji w Polsce zrzeszającej Dyplomowanych Osteopatów. Mgr Wychowania fizycznego i zdrowotnego oraz mgr fizjoterapii Od kilku lat z powodzeniem prowadzi szkolenia dla lekarzy i fizjoterapeutów z zakresu terapii manualnej w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych oraz ginekologii. Właściciel jednego z pierwszych w Polsce gabinetów osteopatii, własna praktyka w Łodzi. Specjalizuję się w leczeniu i terapii: ✓ zmian degeneracyjnych kręgosłupa, stanów pourazowych i przeciążeniowych ✓ chorób ginekologicznych i urologicznych ✓ dysfunkcji stanów skroniowo-żuchwowych, ✓ osób po zawałach, wylewach, wypadkach, osobach na diecie i starszych, ✓ dzieci w każdym wieku- z dysfunkcjami układu ruchowego, nerwowego i odpornościowego ✓ doradztwo w zakresie diety i zajęć ruchowych Uczestnik i współorganizator szeregu kursów i praktyk z zakresu Osteopatii organizowanych przez wiodące na świecie Uniwersytety i Towarzystwa Osteopatyczne.

Lista rezerwowa

Opis

Celem tego kursu jest poszerzenie i wykorzystanie umiejętności z zakresu technik manualnych w ginekologii okresie ciąży i połogu, jak również powikłań z nich wynikających. Terapia manualna jest szczególnie skuteczna i absolutnie niezbędna jako terapia uzupełniająca w przypadkach niepłodności gdyż rozluźnia dolną część brzucha, znacznie poprawia pracę narządów rozrodczych zwiększając ich ukrwienie a tym samym wydolność narządów. Złe ustawienie miednicy: przodozgięcie, tyłozgięcie jak również brak mobilności szyjki macicy lub jajowodów i wiele innych schorzeń może być leczone technikami manualnymi.

Kurs zawiera również pełen program ćwiczeń na rozejście kresy białej po porodzie, jak również ćwiczenia na mięśnie dna miednicy.

Program

Terapia manualna jest szczególnie skuteczna i absolutnie niezbędna jako terapia uzupełniająca w przypadkach niepłodności gdyż rozluźnia dolną część brzucha, znacznie poprawia pracę narządów rozrodczych zwiększając ich ukrwienie a tym samym wydolność narządów. Złe ustawienie miednicy: przodozgięcie, tyłozgięcie jak również brak mobilności szyjki macicy lub jajowodów i wiele innych schorzeń może być leczone technikami
manualnymi. Terapia Manualna jest idealna również podczas ciąży ze względu na swoją delikatność, małą inwazyjność i bezbolesność można ja stosować na każdym etapie ciąży. Ciąża zmienia linie grawitacji ciała tworząc nadmierną kifoze i hiperlordozę co zwiększa nacisk na krawędzie lędźwiowo- krzyżowe. Bóle lędźwi u kobiet w ciąży bardzo często są pochodzenia żylnego co może być spowodowane uciskiem i zmianą ułożenia sił statycznych ciała oraz rozszerzenia żył wokół nerwu kulszowego.

Informacje dodatkowe

  • materiały szkoleniowe w formie skryptu
  • certyfikat uczestnictwa w kursie wystawiony przez Uczelnię oraz świadectwo ukończenia kursu dokształcającego na druku MNiSW

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu jak również do Bazy Usług Rozwojowych. Jak uzyskać dofinansowanie? Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie

Kurs dla:

  • fizjoterapeutów
  • masażystów
  • terapeutów manualnych

Może Cię również zainteresować

Może Cię zainteresować

Holistyczna opieka okołoporodowa

Pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce o bogatej i wszechstronnej ofercie z zakresu opieki w okresie ciąży i połogu.

Może Cię zainteresować

Kompleksowa terapia manualna - Nowość

Nadszedł czas zmian, odświeżamy kadrę dydaktyczną i program nauczania zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.

Może Cię zainteresować

Fizjoterapia w pediatrii

Wyjątkowe w skali kraju studia podyplomowe o tak bogatej i wszechstronnej ofercie skierowanej do fizjoterapeutów dziecięcych.

Może Cię zainteresować

Urodzony, aby chodzić. Ciało w ruchu a efektywność mięśniowo-powięziowa

Termin wydania: kwiecień 2017
Autor: James Earls
Cena: 120.00

Back to Top