CENTRUM KURSÓW I SZKOLEŃ

Poznań 618391004, 618391005 • Szczecin 914201333

Mając na uwadze dobro i zdrowie naszej społeczności, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 , zmuszeni jesteśmy odwołać kursy zaplanowane do końca maja. Proponujemy Państwu przepisanie się na kolejny dostępny termin. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z CKiS kursy@wseit.edu.pl

REFLEKSOLOGIA EMOCJONALNA: mapa emocji zapisana w stopach

Kolejny termin wkrótce

instruktor: Marta Targońska ,

Lista rezerwowa

Opis

Emocje są integralną częścią naszego życia: motywują nas do działania, ostrzegają przed niebezpieczeństwem, pomagają podejmować decyzję, uczą empatii, pozwalają zrozumieć innych ludzi a innym ludziom pozwalają nas zrozumieć. Potrzebujemy się cieszyć, złościć, smucić i lękać.  Aby poradzić sobie z emocjami wyrażamy je, tłumimy i wypieramy lub uciekamy od nich.

Stłumione i wyparte emocje przyczyniają się do powstawania wewnętrznego napięcia, objawów psychosomatycznych i powodują wystąpienie choroby w konkretnej formie.  Kluczowe jest odpuszczenie i uwolnienie emocji, które leżą u podstaw choroby. Można to również zrobić poprzez stopy, które są skarbnicą wiedzy o nas samych, naszych relacjach z innymi i emocjach.

Na stopach zlokalizowane są strefy receptorowe, które dostarczają holograficznych informacji dotyczących ciała, natury i wszechświata. Stymulując dany receptor wpływamy na poprawę pracy odpowiadającego mu narządu, co przekłada się na funkcjonowanie całego organizmu, powrót sił witalnych i poprawę kondycji psychofizycznej.

Każdemu narządowi przypisane są różne emocje i kiedy sobie to uświadomimy, możemy zmienić coś w życiu, żeby np.: odcisk nie pojawiał się ciągle w tym samym miejscu.

Warto jest poznać emocjonalną mapę stóp w kontekście poszczególnych narządów, ponieważ poprzez stymulację odpowiednich punktów możesz uwolnić zablokowaną energię emocjonalną.

Program

W trakcie warsztatu:

  • Poznasz refleksologiczną i emocjonalną mapę stóp oraz dowiesz się jak łatwo lokalizować receptory na stopach.
  • Wyjaśnię emocjonalne przyczyny chorób oraz opowiem o kole emocji.
  • Dowiesz się, co oznaczają obolałe i opuchnięte stopy, haluksy, popękane pięty, wrastające paznokcie, płaskostopie, częste skręcenia kostek i inne zmiany na stopach.
  • Poznasz Technikę Uwalniania napięć i emocji.
  • Dowiesz się jak masować stopy, aby uwolnić napięcia emocjonalne.
  • Zaprezentuję kilka prostych ćwiczeń, które zadbają nie tylko o kondycję Twoich stóp.
  • Otrzymasz cenne wskazówki jak zacząć praktykę masażu oraz jak dotrzeć do wypartych emocji, które są przyczyną większości problemów zdrowotnych.

Informacje dodatkowe

 Wskazany luźny strój sportowy (przy recepcji szatnia do dyspozycji uczestników warsztatu).

Dlaczego warto?

W cenie warsztatu:

  • materiały szkoleniowe 
  • na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający udział w warsztacie.

Kurs dla:

masażystów, fizjoterapeutów, psychologów, terapeutów, kosmetyczki, podologów, położne, pielęgniarki, lekarzy, rodziców i opiekunów oraz wszystkie te osoby, które są zainteresowane tematem. 

Może Cię również zainteresować

Może Cię zainteresować

Fizjoterapia w pediatrii

Wyjątkowe w skali kraju studia podyplomowe o tak bogatej i wszechstronnej ofercie skierowanej do fizjoterapeutów dziecięcych.

Może Cię zainteresować

Holistyczna opieka okołoporodowa

Pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce o bogatej i wszechstronnej ofercie z zakresu opieki w okresie ciąży i połogu.

Może Cię zainteresować

Ortopodologia

Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu terapii tkanek miękkich. Główny nacisk położony jest na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na ich sprawne i skuteczne wykorzystywanie w praktyce klinicznej. 

Może Cię zainteresować

Terapia manualna tkanek miękkich

Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu terapii tkanek miękkich. Główny nacisk położony jest na zdobycie przez studenta umiejętności praktycznych pozwalających na ich sprawne i skuteczne wykorzystywanie w praktyce klinicznej. 

Back to Top