CENTRUM KURSÓW I SZKOLEŃ

Poznań 618391004, 618391005 • Szczecin 914201333

Mając na uwadze dobro i zdrowie naszej społeczności, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 , zmuszeni jesteśmy odwołać kursy zaplanowane do końca maja. Proponujemy Państwu przepisanie się na kolejny dostępny termin. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z CKiS kursy@wseit.edu.pl

Diagnostyka wizualna chorób skóry w praktyce kosmetologa

Kolejny termin wkrótce

gość specjalny jako instruktor: prof. dr hab. n.med. Iryna Romanenko

prof. dr hab. n.med. Iryna Romanenko

Doświadczenie wykładowcy jest imponujące co może potwierdzić chociażby 30-to letni staż w praktyce lekarza dermatologa, wenerologa i lekarza medycyny estetycznej. Ponadto wykładowca może się poszczycić 37-mio letnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej w szkolnictwie wyższym. Pani Profesor prowadziła wykłady dla uczniów liceum, uczniów szkół medycznych, studentów uczelni wyższych medycznych (4-5 rok studiów, lekarzy-interny i lekarzy ze specjalizacją - dermatologia i lekarzy rodzinnych), studentów obcojęzycznych (wykłady w języku angielskim) ordynatorów klinicznych oraz lekarzy na kursach podnoszących kwalifikacje. Ogromne doświadczenie zawodowe oraz pedagogiczne daje gwarancję wysokiego poziomu kursu „Diagnostyka wizualna chorób skóry w praktyce kosmetologa”.

Lista rezerwowa

Opis

Podstawowym celem przeprowadzenia kursu jest omówienie różnych dermatoz w obrębie skóry twarzy, z którymi kosmetolodzy mają styczność w swojej pracy zawodowej.

 • Ze względu na to, iż wiele chorób może manifestować te same objawy to niezmiernie ważne jest aby przeprowadzać diagnostykę różnicową. Ponadto wiele chorób występuje nie tylko w skórze na różnej głębokości ale dotyczy również przydatków skóry w tym włosów, paznokci, gruczołów potowych czy łojowych.
 • Kosmetolog pracując z żywym organizmem zobowiązany jest do przeprowadzania dogłębnej diagnostyki w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegów.
 • W skład szczegółowej diagnostyki wchodzi nie tylko analiza rodzaju, jakości, wielkości i ilości wykwitów ale także ich morfologia i etiopatogeneza. To wszystko stanowi niezbędny element aby po dogłębnej diagnozie dobrać najwłaściwszy plan terapii i pielęgnacji.
 • Diagnoza szczegółowa pozwoli także odpowiedzieć na pytanie: Co mi wolno zrobić? A czym mogę zaszkodzić pacjentowi?

Podczas kursu uczestnicy zgłębią wiedzę na temat:

 • analizy najbardziej charakterystycznych elementów morfologicznych zmian skórnych na twarzy – ze zwróceniem szczególnej uwagi na wskazanie warstwy skóry, w której występuje choroba
 • najczęstszych dermatoz w obrębie skóry twarzy, ze wskazaniem na etiopatogenezę schorzenia
 • możliwych pomyłek w diagnostyce zmian skórnych, które są innymi jednostkami chorobowymi, a dają podobne objawy i będą wymagać innego postepowania terapeutycznego
 • sposobów wyeliminowania błędów diagnostycznych, określenia granicy, do której pomocy może udzielić kosmetolog, a kiedy należy zasięgnąć pomocy lekarskiej

Program

W trakcie części praktycznej kursu uczestnicy będą analizować zdjęcia prezentujące różne jednostki chorobowe.

W ramach szczegółowej diagnostyki będą:

 • analizować rodzaje objawów
 • charakteryzować miejsce w skórze lub przydatkach skóry, w którym umiejscawia się dane schorzenie
 • wskazywać na etiopatogenezę schorzenia
 • rozpatrywać plan terapeutyczny uwzględniając jednocześnie zakres kompetencji kosmetologa oraz konieczność skierowania pacjenta do lekarza
 • omawiać wskazane i przeciwwskazane zabiegi w danym schorzeniu

Omawiane zdjęcia zostaną przekazane każdemu uczestnikowi szkolenia na nośniku co daje możliwość powracania do dokumentacji fotograficznej zawsze wtedy gdy zajdzie taka potrzeba np. gdy zjawi się u kosmetologa pacjent z niespecyficznymi objawami na skórze i trzeba będzie podjąć odpowiedzialną decyzję podpartą szeroka wiedzą na temat schorzenia.

Wiele godzin praktycznego zastosowania wiedzy teoretycznej dotyczącej schorzeń dermatologicznych da pewność i płynność w szybkim rozróżnianiu chorób, określaniu zakresu, w jakim kosmetolog może wspomóc pacjenta swoją terapią i ułatwi podejmowanie decyzji o konieczności skierowania pacjenta na konsultację lekarską.  

Informacje dodatkowe

W cenie kursu zapewniamy:

 • udział w kursie oraz jego tłumaczenie
 • materiały dydaktyczne w formie skryptu i dostęp do zdjęć
 • certyfikat ukończenia kursu 

Kurs dla:

Kosmetolodzy, studenci kierunku kosmetologia

Może Cię również zainteresować

Może Cię zainteresować

Fizjoterapia w pediatrii

Wyjątkowe w skali kraju studia podyplomowe o tak bogatej i wszechstronnej ofercie skierowanej do fizjoterapeutów dziecięcych.

Może Cię zainteresować

Holistyczna opieka okołoporodowa

Pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce o bogatej i wszechstronnej ofercie z zakresu opieki w okresie ciąży i połogu.

Może Cię zainteresować

Ortopodologia

Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu terapii tkanek miękkich. Główny nacisk położony jest na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na ich sprawne i skuteczne wykorzystywanie w praktyce klinicznej. 

Może Cię zainteresować

Terapia manualna tkanek miękkich

Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu terapii tkanek miękkich. Główny nacisk położony jest na zdobycie przez studenta umiejętności praktycznych pozwalających na ich sprawne i skuteczne wykorzystywanie w praktyce klinicznej. 

Back to Top