CENTRUM KURSÓW I SZKOLEŃ

Poznań 618391004, 618391005 • Szczecin 914201333

DIAGNOSTYKA I TERAPIA MANUALNA. Głowa, odcinek szyjny i piersiowy oraz bark. Studium przypadków.

Kolejny termin wkrótce

gość specjalny jako instruktor: Paweł Cyrek

Paweł Cyrek

dr Paweł Cyrek - fizjoterapeuta, od 5 lat skuteczny terapeuta manualny w Krakowie . Pracuje z pacjentami, prowadzi treningi funkcjonalne i szkoli fizjoterapeutów i trenerów. W ramach przewodu doktorskiego badał dolegliwości bólowe odcinka L-S kręgosłupa. Był konsultantem w przedsiębiorstwach wychodzących naprzeciw chorobom zawodowym pracowników. Swoje kompetencje poszerzał w czasie licznych kursów fizjoterapeutycznych i osteopatycznych, prowadzonych przez nauczycieli z Polski i całego świata. Twórca szkoleń dla fizjoterapeutów z zakresu terapii powięziowej i treningu funkcjonalnego. Opracował autorską koncepcję treningu funkcjonalnego propriocepcji. Założyciel inicjatywy www.goodmood.pl. Ceni czas z rodziną, szczególnie ze swoimi dwiema siostrzenicami. W wolnym czasie pływa, tańczy swinga i chodzi po górach. Miłośnik podróży do krajów nieprzesiąkniętych kulturą zachodnią.

Lista rezerwowa

Opis

Precyzyjna diagnostyka i terapia głowy, szyi i obręczy kkg stwarzają niemałe możliwości przywrócenia zdrowia naszym pacjentom. Głowa oprócz mózgu i stawów skroniowo-żuchwowych to także reprezentacja zmysłów naszego całego ciała. Szyja posiada najwięcej mechanoreceptorów, które koordynują pracę tkanek wzdłuż całego kręgosłupa. Z kolei obręcz barkowa wraz z kątami żylnymi i licznymi splotami nerwów to początek superprecyjnego łańcucha chwytnego kończyny górnej. Na tym module kursu dokładnie zbadamy i poddamy terapii te struktury, co w niejednym przypadku pozwoli nam zniwelować bóle głowy, zespoły zamrożonego barku czy też promieniowania z okolicy odc Th-C.

Podstawowym celem kursu jest uzupełnienie wiedzy klinicznej o diagnozowaniu, różnicowaniu objawów oraz doborze odpowiedniej terapii pacjenta.

Zobacz filmiki prezentujące prowadzących: film 1 oraz film 2

Jak prowadzony jest kurs?

Na szkoleniu przypada maksymalnie 6 par na jednego prowadzącego, aby każdy z uczestników mógł kilkakrotnie powtórzyć daną czynność lub technikę. Prowadzący kładą akcent na holistyczną pracę z organizmem, integrującą wiedzę z zakresu terapii powięziowej, medycyny manualnej i osteopatii. Wszystkie wiadomości przekazywane na kursie są oparte o praktyczne doświadczenie kliniczne, pozwalające płynnie przekuć zdobytą wiedzę w praktykę.

Informacje dodatkowe

W cenie kursu zapewniamy:

  • materiały szkoleniowe w formie skryptu
  • certyfikat uczestnictwa w kursie wystawiony przez Uczelnię oraz świadectwo ukończenia kursu dokształcającego na druku MNiSW

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu jak również do Bazy Usług Rozwojowych. Jak uzyskać dofinansowanie? Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie

 

Dla osób, które ukończyły moduł I obowiązuje cena promocyjna 900 zł. Oferta ważna do 17 czerwca 2020r.

Dlaczego warto?

Po ukończeniu kursu uczestnik posiada usystematyzowany sposób postępowania w czasie prowadzenia wywiadu i diagnostyki. Potrafi prowadzić wywiad w sposób logiczny i uporządkowany, badać funkcjonalnie i palpacyjnie pacjenta.

Uczestnik po ukończeniu kursu potrafi oceniać i różnicować między objawami pochodzącymi z układu ruchu, od tych z innych układów i narządów. Potrafi samodzielnie dokonać oceny stan pacjenta, wykluczyć przeciwwskazania do leczenia.

Uczestnik posiada wiedzę z zakresu anatomii, pozwalającą wykonać zaprezentowane techniki manualne w terapii (techniki pozycyjnego rozluźniania, uwalnianie mięśniowo-powięziowe, mobilizacje, manipulacje).

Uczestnik posiada wiedzę o drogach przenoszenia napięć w obrębie układu ruchu.

Kurs dla:

fizjoterapeutów, terapeutów manualnych i lekarzy, posiadających podstawowe doświadczenie pracy w swoim zawodzie.

Jeśli uczestnik jest studentem, powinien znać podstawy anatomii i rozumieć opis przedstawiony w programie kursu.

Może Cię również zainteresować

Może Cię zainteresować

Atlas funkcjonalny układu powięziowego człowieka

Termin wydania: 2016
Autor:
Cena: 160.00 zł

Może Cię zainteresować

Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej. Wydanie II rozszerzone

Może Cię zainteresować

Urodzony, aby chodzić. Ciało w ruchu a efektywność mięśniowo-powięziowa

Termin wydania: kwiecień 2017
Autor: James Earls
Cena: 120.00

Może Cię zainteresować

Igłoterapia - podręcznik. Suche igłowanie w terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych

Back to Top