CENTRUM KURSÓW I SZKOLEŃ

Poznań 618391004, 618391005 • Szczecin 914201333

Diagnostyka różnicowa w fizjoterapii

Kolejny termin wkrótce

instruktor: Wojciech Garczyński ,

ilość godzin: 35

cena 950.00

Lista rezerwowa

Opis

Fizjoterapeuta jest odpowiedziany za kwalifikację pacjenta do fizjoterapii. Jego zadaniem jest również zdefiniowanie problemu pacjenta o charakterze biomechanicznym i/lub mięśniowo – szkieletowym i/lub nerwowo – mięśniowym oraz wybranie i wdrożenie ukierunkowanego postępowania fizjoterapeutycznego. Do tego celu niezbędne są wiadomości z zakresu diagnostyki funkcjonalnej i różnicowej oraz anatomii palpacyjnej. Uczestnicy kursu zdobędą podstawową wiedzę z zakresu anatomii palpacyjnej oraz diagnostyki funkcjonalnej w ortopedii, neurologii oraz kardiologii, nauczą się przeprowadzać badanie funkcjonalne rozszerzone o diagnostykę różnicową.

Przed przystąpieniem do diagnostyki różnicowej zostanie omówiona anatomia funkcjonalna i palpacyjna omawianych struktur kostnych, mięśniowych, stawów, nerwów oraz więzadeł, następnie uczestnicy będą zaznaczać na swoim ciele struktury anatomiczne i zgodnie z algorytmem postępowania różnicować zmiany w mięśniach, kościach, stawach, więzadłach oraz nerwach.

Program

1. Kręgosłup

Badanie ruchów biernych, czynnych i z oporem, różnicowanie dolegliwości bólowych pochodzenia dyskowego, z drażnienia opony twardej, mięśniowego, stawowego oraz korzeniowego; testy neurodynamiczne nerwów obwodowych

2. Miednica

Testy prowokacyjne oraz oceniające funkcję stawów krzyżowo – biodrowych oraz okolicznych więzadeł; testy uciskowe korzeni nerwowych.

3. Kończyna Górna

Badanie ruchów biernych, czynnych i z oporem w stawach kończyny górnej, specyficzne testy dla mięśni, stawów, kaletek, więzadeł, nerwów obwodowych oraz naczyń krwionośnych w kończynie górnej.

4. Kończyna Dolna        

Badanie ruchów biernych, czynnych i z oporem w stawach kończyny dolnej, specyficzne testy dla mięśni, stawów, kaletek, więzadeł, nerwów obwodowych oraz naczyń krwionośnych w kończynie dolnej.

Informacje dodatkowe

W cenie kursu zapewniamy:

  • materiały szkoleniowe w formie skryptu dydaktycznego
  • certyfikat uczestnictwa w kursie i świadectwo ukończenia kursu

Kurs dla:

Kurs jest adresowany dla studentów fizjoterapii studiów licencjackich po 1 roku, techników, licencjatów oraz magistrów fizjoterapii.

Miejsce i godziny zajęć

WSEiT WZ Szczecin, ul. Wawrzyniaka 8

Może Cię również zainteresować

Może Cię zainteresować

Strukturalna praca z ciałem

Termin wydania: 2014
Autor: John Smith
Cena: 99.90 zł

Może Cię zainteresować

Rozluźnianie mięśniowo - powięziowe

Termin wydania: 2011
Autor: Carol J. Manheim
Cena: 69.99 zł

Może Cię zainteresować

Atlas funkcjonalny układu powięziowego człowieka

Termin wydania: 2016
Autor:
Cena: 160.00 zł

Może Cię zainteresować

Urodzony, aby chodzić. Ciało w ruchu a efektywność mięśniowo-powięziowa

Termin wydania: kwiecień 2017
Autor: James Earls
Cena: 120.00

Back to Top